HAKKIMIZDA

SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM FİLM
FESTİVALİ

İNSANLARIN BİRBİRLERİ VE GEZEGENİN DÖNGÜLERİ İLE UYUMLU YAŞAYABİLECEĞİNİ DÜŞÜNENLERİN BİR ARAYA GELDİĞİ BİR BULUŞMA!

 

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, 2008 yılından bu yana, sürdürülebilirlik kavramının ve birbiriyle etkileşim içinde olan sistemik sorunların daha iyi anlaşılmasını sağlarken dünyanın farklı bölgelerinden topladığı hikayelerle ilham vererek yeni bir yaşam kültürünün oluşmasına katkı veriyor, etki odaklı seçkisiyle izleyiciyi dönüşüm için harekete davet ediyor. Sürdürülebilirlik kavramının doğru anlaşılması ve toplumda farkındalığın artması amacıyla 2008’de yola çıkan SYFF; aslolanın yaşamın sürdürülebilirliği olduğu vurgusu ile 15 yıldır ilham kaynağı ve dayanak noktası olmaya devam ediyor..

2 Yıllık Pandemi Arasının Ardından Yeniden Salonlarda!

Sürdürülebilir bir dünyanın mümkün olduğunu düşünenlerin buluştuğu bir etkinlik olan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali bu sene 22 Kasım – 6 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek. SYFF2022 İstanbul’da 22-26 Kasım tarihlerinde Pera Müzesi Oditoryumu’nda ve 27-30 Kasım tarihlerinde Hope Alkazar’da, 1-6 Aralık tarihlerinde ise çevrimiçi olarak Surdurulebiliryasam.net’de gerçekleşecek.

DEĞİŞİM HEMEN ŞİMDİ!

Ekosistemin sağlığı ve dolayısıyla insan varlığının devamlılığı kitleler halinde ne düşündüğümüzle, ne hissettiğimizle ve ne yaptığımızla yakından alakalı… Yakın gelecekte nasıl bir dünyada yaşayacağımızı şimdi attığımız adımların belirleyeceğini en iyi bilenler bilim insanları, en yoğun hissedenler ise gençler. Mevcut dünya algısı ve değer setleriyle şekillendirdiğimiz ekonomik, sosyal ve ekolojik sistemlerin çökmekte olduğunu söylemenin ötesine nasıl geçeceğiz? Herkes için adil bir geçiş süreci mümkün mü?

SYFF gezegenimiz için kritik olan sosyo-kültürel değişim sürecini desteklemeyi amaçlayan etki odaklı bir film festivali. Katılımcılarını değişimin öncüleri olarak görüyor ve onları güçlendirmeyi, ilham vermeyi ve empati uyandırarak harekete geçirmeyi hedefleyerek seçkilerini hazırlıyor. Festival 2008’den bugüne her sene ışık tuttuğu hikayelerle parçası olduğumuz ekolojik, sosyal ve ekonomik sistemlerin ve karşılıklı bağımlılık içerisinde olduğumuz tüm dinamiklerin idrak edilmesini sağlamaya çalışıyor. Bunun da ötesinde ivmelenerek artan küresel problemlere karşın kendinden büyük bir amaca sahip olanların, her yerde her koşulda fark yaratabildiklerini gösteriyor.

Değişimin Öncüsü Olmak

SYFF2022 Seçkisi

Tüm canlılara karşı şefkat ve adalet duygusu taşıyanları buluşturan SYFF, 15. senesinde de değişimin öncüsü olmak isteyenler için hazırlanıyor. SYFF2022 seçkisi ile dünya turu atmak, duygusal olarak ışınlanmak, hayran kalmak, cesaretlenip bunu ben de yaparım, hatta yapacağım demek mümkün! 

SYFF bu sene seçkisinde yer alan uzun ve kısa metrajlı belgeseller ile izleyicileri geleceği yaratan gençlere, tüm canlılar için iyi ve adil olanı gözetenlere, her konuda yeşermekte olan onarıcı ve iyileştirici bir kültürün aktörlerine, gıda sisteminin dönüşümüne dair ipuçlarına ve daha fazlasına tanıklık etmeye davet ediyor. 

Pera Müzesi ve Hope Alkazar’da filmlerin ardından çeşitli yan etkinlikler gerçekleştirilecek. Festival organizasyonu ayrıca dileyen katılımcılar tarafından 1-6 Aralık tarihlerindeki çevrimiçi programda yer almak üzere filmlerin ardından filmlerin içerdiği konulara ilgi duyan izleyicileri buluşturacak çevrimiçi söyleşi etkinlikleri organize etmesi için alan açmaktadır. Söyleşi organizasyonları için Surdurulebiliryasam.net adresinde açıklanacak programdan başvuru ve kayıt yapılabilecek. 

Yan Etkinlikler

Program ve kayıt yakında Surdurulebiliryasam.net’de

Tüm gösterimler ücretsizdir

SYFF 2022 EKİBİ

m

Donna Louis

as Alexa

m

Eve Longsteen

as Diana

m

Julius Ariel

Director

m

Dione Laureen

Movie Director

m

Raymond Jessie

Set Decorator

d

Zahira Wide

Movie Director

m

Tripp Mckay

Camera Operator

m

Victor Gray

Sound Designer

s

Keren Hess

Set Decorator

FESTİVAL DESTEKÇİLERİ

FESTİVAL DESTEKÇİSİ
TEMA DESTEKÇİLERİ / ETKİ PARTNERİ
FESTİVAL DOSTU
HİZMET DESTEKÇİSİ
İLETİŞİM DESTEKÇİSİ
MEKAN DESTEKÇİSİ
m

A tale of

romantic movie crime comedy-drama

Get tickets

tv shows

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean maximus, felis eget ultricies auctor, mauris ante varius dolor, ut .

festivals

Ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean maximus, felis eget ultricies auctor, mauris ante varius dolor, ut accumsan.

movies

Dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean maximus, felis eget ultricies auctor, mauris ante varius dolor, ut accumsan.

No posts were found for provided query parameters.

Contact

drop us a note
we will get back
to you soon

Contact Us

Awards
m
m
m
m
m
m